Ne Zaman Emekli Olabilirim? (Emeklilik Sorgulama)

Hemen tüm çalışanların hedefi olan emeklilik konusunda mevzuatta yaşanan sık değişiklikler nedeniyle bir sosysal güvenlik sigortası sistemine dahil olan çalışanlar ne zaman emekli olacakları konusunda tereddütler yaşayabilmektedir. Ne zaman emekli olabilirim sorusunun yanıtını aşağıdaki bilgilerden bulabilirsiniz:

- Emekli Sandığı Emeklilik Hesaplama-Sorgulama
4C bünyesinde sigortalı olan memur çalışanlar ne zaman emekli olacaklarını hesaplamak için SGK web sitesinden Emekli Sandığı ve varsa SSK ile Bağ-Kur hizmet sürelerini girerek yaş hesaplarını yapabilirler. Bu işlemi yapmak için şifre girmenize gerek yoktur.

4C'li Memur Ne Zaman Emekli Olabilir?


- SSK Emeklilik Hesaplama-Sorgulama

4A'lu sigortalılar (SSK'lılar) ne zaman emekli olacaklarını hesaplamak için SGK web sitesinden SSK ve varsa diğer sandık hizmet sürelerini girerek yaş hesaplarını yapabilirler. Bu işlemi yapmak için şifre girmenize gerek yoktur.

4A'lı (SSK'lı) Ne Zaman Emekli Olabilir?


- Bağ-Kur Emeklilik Hesaplama-Sorgulama
4B'li sigortalılar (eski adıyla Bağ-Kur'lular) ne zaman emekli olacaklarını hesaplamak için SGK web sitesinden hizmet sürelerini girerek yaş hesaplarını yapabilirler. Bu işlemi yapmak için şifre girmenize gerek yoktur.

4B'li (Bağkur'lu) Ne Zaman Emekli Olabilir?


Hatırlatma:
Her üç emeklilik yaşı sorgulama işlemi için de hizmet sürelerinize ilişkin bilgileri doğru girmeniz gerekir. Sadece TC Kimlik nosu girerek emeklilik hesabı yapılamamaktadır.

0 yorumlar: