En İyi Trafik Sigortası

Trafik Sigortası Nedir?
Karayolları Zorunlu Mali Sorumluluk ya da yaygın bilinen diğer adıyla Trafik Sigortası, araç sürücülerinin araçlarıyla üçüncü şahuslara verecekleri zararlara karşı teminat sunan bir sigorta türüdür.

Tragik Sigortası Zorunlu mudur?
Trafik Sigortası, 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu uyarınca her araç için yaptırılması gereken zorunlu bir sigortadır.

Kasko ile Trafik Sigortasının Farkı Nedir?
Bir diğer deyişle kasko sigortası ile trafik sigortası aynı değil midir? Hayır, değildir. Kasko, sizin aracınızda meydana gelecek; trafik sigortası ise sizin diğer araçlarda/kişilerde meydana getireceğiniz zararlara karşı teminat sunar.

Yani, kasko ile trafik sigortası birbirinin yerine geçmez. Tam tersine, birbirlerini tamamlayan iki sigorta ürünüdür.


En İyi Trafik Sigortası Hangisi?
Trafik Sigortasının bir ürün olarak teknik detayları Hazine Müsteşarlığı tarafından belirlenir ve bu sigortayı hangi sigorta şirketinden alırsanız alın, değişmez.

Değişecek tek şey, trafik sigortasının prim miktarı yani fiyatıdır. Bu yüzden, trafik sigortası satın almadan önce mutlaka en az 2 sigortacıdan fiyat isteyin. 2011 yılı trafik sigortası fiyatlarına bakacak olursanız, sigorta şirketlerinin çok farklı fiyatlar uyguladığını görebilirsiniz. Bu farklı trafik sigortası fiyatları arasından en ucuz ve uygun olanını seçmek için değişik şirketlerin fiyatlarını araştırmak akıllıca olacaktır.

Ancak, sadece fiyata bakarak seçim yapmayın. Bir kaza anında size kaliteli hizmet sunacak güvenilir bir şirket seçmeye gayret edin.

En uygun trafik sigortası hangisi?
2013 yılında trafik sigortası primleri 50% oranında artarken poliçe sayısı sadece yüzde 5 arttı. Yani sigorta şirketleri trafik sigortasını çok daha pahalı satmaya başladı. Bu yüzden en uygun trafik sigortasının hangisi olduğunu bulmak vatandaş için daha önemli hale geldi. Lütfen en az bir kaç şirketten fiyat istemeden poliçe yaptırmayın.

En uygun trafik sigortasını sunan en iyi trafik sigortası şirketini bulmak için SigortaSorgu.com endeksi kısa bir süre sonra burada yayımlanacak!

0 yorumlar: